Čištění koberců

Pokud hledáte něco účinného na čištění koberců, vyberte si strojovou metodu čištění, tepování sedaček Pardubice

V naší úklidové firmě A SERVIS LIPKA, s.r.o. Čištění koberců realizujeme celou řadu úklidových služeb a v tomto článku bychom se chtěli věnovat naší technice čištění koberců. Hloubkové strojové čištění koberců v provádíme nejúčinnější metodou, která v současné době existuje, protože se neustále snažíme jít s dobou a hledat stále účinnější metody čištění, abychom tak při práci mohli dosahovat těch nejlepších výsledků.

Koberce čistíme kotoučovým strojem s mechanickým rotačním čištěním kartáčem s kvalitním přítlakem a následným tlakovým sáním koberce. Je to metoda, která se výrazně liší, od doposud nejpoužívanější extrakční metody čištění, která však nemůže kvůli svému postupu zajistit skutečně hloubkové čištění koberců. Jedná se o pouhé namočení koberce vodou s čistící chemií a následné odsátí. Vše ke všemu probíhá v jedné fázi.

Z přední…

Z přední části stříkáte z hubice extraktoru roztok a ze zadní části je rovnou vysáváte. Jde tedy o pouze povrchové, který koberec nevyčistí do hloubky a ani jej nijak nedezinfikuje. Dalším jeho negativem je, že u této metody čištění extraktorem se pravidelně vyskytuje problém, že u více znečištěných koberců po čištění extraktorem a po vyschnutí koberce se objevují mapy a skvrny, které majitel na koberci samozřejmě nechce. Koberec není jednotný a to není určitě výsledek, jaký si zákazník přál.

Bohužel se klienti napoprvé nechají zmást a zlákat levnější cenou. Ale potom toho litují. Je logické, že je tato metoda levnější než strojová metoda, protože strojová metoda skutečně funguje. Protože je jednak fyzicky náročnější a námi je realizována pomocí nejpokročilejších úklidových technologií, takže tomu odpovídá cena. Žádná jiná metoda nedokáže koberec prakticky zrenovovat. Pomocí strojového čištění můžete vyčistit opravdu prakticky cokoli.

Minulý…

Minulý měsíc jsme navštívili byt mladých manželů, kteří měli koberec zašpiněný od modré zubní pasty. Nejdříve se to prý snažili vyčistit sami, ale neuspěli, takže kontaktovali nás. Pro naše zaměstnance to nebyl žádný problém. Pán nám říkal, že původně uvažovali právě o extrakčním čištění a dobře, že tak neudělali, protože pomocí této metody byste si koberec spíše zničily, toto čištění zanechává fleky. Proto je opravdu lepší se spoléhat na strojovou kotoučovou metodu.

Je sice dražší, ale za to přináší opravdu vynikající výsledky. A to ty nejlepší, které jsou dnes v čištění koberců dostupné. Takže jestli vám můžeme něco doporučit, tak vyhnout se extrakční metodě čištění.  Strojová metoda je mnohem modernější, extrakční metoda je pouhým přežitkem. Díky strojové kotoučové metodě vyčistíte z koberce prakticky cokoli a pravidelné čištění vám pomáhá prodlužovat životnost vašich koberců.

0 odpovědi

Napiš komentář

Chceš se zapojit do diskuze?
Přidej svůj komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *